Branża odzieżowa

Firmy produkujące odzież w mniejszym lub większym stopniu są uzależnione od aktualnych trendów mody. Zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki pomoże się wyróżnić na tle dużej konkurencji. Wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania jest nieodzowne w realizacji tego celu.

Oprogramowanie dla firm Comarch ERP XL (dawniej: CDN XL) jest dostosowane do specyficznych potrzeb branży odzieżowej, cechującej się stosunkowo krótkim cyklem życia produktu i dużą szybkością prowadzonych transakcji. System Comarch ERP XL pomaga zarządzać szerokim wachlarzem produktów, gwarantuje szybki dostęp do informacji na temat wielkości sprzedaży, aktualnych stanów magazynowych i rezerwacjach. Umożliwia koordynację poszczególnych kanałów sprzedaży, dzięki czemu nawet zamówienia wymagające dostawy z zagranicy mogą być zrealizowane na czas.

System informatyczny Comarch ERP XL (CDN XL) umożliwi precyzyjne harmonogramowanie produkcji z uwzględnieniem sezonowości sprzedaży towaru. Pomaga skutecznie zarządzać wszystkimi etapami produkcji: planowaniem zlecenia, dostarczeniem materiału do krojowni i szwalni, przyjęciem gotowego towaru do magazynu oraz rozliczeniem i analizą zrealizowanej produkcji. Funkcjonalności systemu Comarch ERP XL umożliwiają wytwarzanie odzieży wysokiej jakości.

Dzięki oprogramowaniu Comarch ERP XL można prowadzić sprzedaż sieciową i zarządzać wszystkimi punktami sprzedaży (sklepy firmowe, franchising, sprzedaż hurtowa). Uproszczone interfejsy do sprzedaży detalicznej i panele dotykowe wspierają pracę poszczególnych sklepów. Dane z punktu sprzedaży są przekazywane do centralnego systemu, co pozwala m.in. na analizę efektywności poszczególnych oddziałów, marek i kolekcji. Dostęp do raportów i analiz zarządczych jest możliwy w Comarch ERP XL nawet z telefonu komórkowego.

Oprogramowanie Comarch ERP XL pozwala umocnić relacje z istniejącymi klientami i zdobyć zaufanie nowych. Pomaga zwiększyć wiarogodność firmy i poprawić jej konkurencyjność na rynku. Umożliwia efektywne planowanie promocji i wyprzedaży, pozwalając jednocześnie analizować skuteczność prowadzonych kampanii.
System Comarch ERP XL umożliwia sprzedaż towarów przez Internet (moduł e-Sklep) oraz prostą obsługę zamówień poprzez Pulpit Kontrahenta (moduł umożliwia odbiorcom także śledzenie realizacji zamówienia czy składanie reklamacji). Pozwala to na skrócenie czasu realizacji zleceń i zmniejszenie kosztów przyjmowania zamówień.

Korzyści z wdrożenia Comarch ERP XL (CDN XL) w firmach branży odzieżowej:

  • lepsza obsługa klientów
  • możliwość prowadzenia analiz we wszystkich obszarach funkcjonowania firmy
  • usprawnienie procesu logistycznego
  • możliwość różnicowania cen, organizowania promocji, udzielania rabatów i tworzenia programów lojalnościowych
  • szybki wgląd w stan rozrachunków z kontrahentami
  • poprawa jakości wytwarzanych produktów i wzrost konkurencyjności firmy
  • możliwość sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego zintegrowanego z porównywarkami cen, aukcjami Allegro i operatorami płatności
  • możliwość błyskawicznej reakcji na zmiany popytu (sezonowość, niespodziewana zmiana warunków atmosferycznych).
Skontaktuj się już teraz! Powrót

IT Vision Sp. z o.o.

ul. Chełmońskiego 166
31-348 Kraków

www.itvision.pl

biuro@itvision.pl

tel.: (+48) 12 378 78 00