Konferencja Partnerstwo Comarch 2014 – Podsumowanie

Specjaliści podczas konferencji przedstawili wiele nowych rozwiązań obejmujących swą tematyką najbliższe wersje systemów ERP. Zaprezentowano informacje
na temat Comarch ERP 2.0, rozwiązań w Chmurze, zmian w obszarze Produkcji i Magazynowania, technologii Comarch Beacon. Wielkim hitem okazały się nowe funkcjonalności w rozwiązaniach mobilnych. Przedstawiono możliwości finansowania rozwiązań. Zdradzono również harmonogram premier na najbliższe miesiące. Podsumowano rok 2013, który okazał się kolejnym pełnym sukcesów sprzedażowych, stawiając Comarch na pozycji lidera wśród polskich producentów systemów ERP. 

W dniach 2 i 3 października uczestniczyliśmy w Konferencji Partnerów Comarch. Dyskusje i debaty przebiegły zgodnie z zapowiedzianym harmonogramem.
Przygotowanie i przebieg całego wydarzenia był na bardzo wysokim poziomie. Wróciliśmy zadowoleni i wyposażeni w bogatą wiedzę na temat przyszłych rozwiązań jakie będą dostarczane przez Comarch.  Dobra organizacja konferencji pozwoliła skupić się na możliwości zetknięcia się z wieloma interesującymi zagadnieniami.
Prelegenci występujący przez oba dni konferencji to osoby posiadające dużą wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Sesje tematyczne pozwoliły nam na pozyskanie informacji na temat nowości jakie będą dostępne w ofercie Comarch jeszcze w tym roku.

Na konferencji przedstawiono nowe zastosowania narzędzi mobilnych. Obszar związany z przepływem informacji w przedsiębiorstwie oraz dostępem do nich będzie znacznie poszerzony. Zwracając uwagę na dostosowywanie programów do aktualnej sytuacji na rynku, będą wprowadzane kolejne udoskonalenia systemu, między innymi obejmujące przepływ informacji oraz powiązane z nimi możliwości mobilne.

Podczas całej konferencji zwrócono bardzo dużo uwagi na nową wersję ERP XL 2015. Opisano i zaprezentowano nowości jakie mają się pojawić w tej wersji. Jest ich sporo. Wprowadzenie zmian i ciągłe udoskonalenia pozwolą na szybsze i precyzyjniejsze planowanie produkcji. Warto zwrócić uwagę na główne funkcjonalności  w wersji 2015. Comarch zadbał o jeszcze większe możliwości tego systemu. Funkcje wprowadzane do najnowszej wersji to: Narzędzia Planistów, Cena nabycia, Dodawanie kolumn, Zestawienia księgowe F01, DG1, Zmiany w raportowaniu KPD i wiele innych. Znaczną uwagę poświęcono planistom, którzy poprzez wprowadzenie kolejnych nowości, mogą pełniej planować obciążenia gniazd roboczych oraz wiązać operacje planowane i przeplanowane. Pojawi się również nowy interaktywny Wykres Gantta.  Do nowej wersji, wprowadzono „Ręczne określenie wielkości partii produkcyjnej”. Nowa wersja Comarch ERP XL 2015 będzie dostępna 06.12.2014.

Rozwój systemów klasy ERP był bardzo mocno zaznaczany podczas całego wydarzenia.    W dużej mierze, progres w dostępnych funkcjonalnościach będzie dotyczyć obszarów związanych z produkcją i magazynowaniem. Zdradzono również kluczowe kierunki rozwoju Comarch ERP XL 2016. Jak już zapowiedziano będą przede wszystkim obszary produkcyjne. Elementy głównie rozwijane na przełomie najbliższych lat to między innymi Produkcja, Obieg Dokumentów, wielofirmowość. Wersja 2016 przewiduje także wiele zmian związanych z interfejsem i ergonomią.  Jak widać obszar produkcji będzie ciągle rozwijany i doskonalony.

Wiele tematów poruszanych na konferencji obejmowało rozwiązania w Chmurze. O tym jak cenne są te rozwiązania nie trzeba wiele mówić. Dzięki takim zastosowaniom
z łatwością można zmniejszyć wydatki na infrastrukturę techniczną, zachować sprawny dostęp do informacji na temat wydatków, skuteczniej monitorować projekty.
Na konferencji zostały poruszone tematy związane z nowymi propozycjami dla MŚP i możliwościami  jakie przedsiębiorstwa mogą uzyskać dzięki zastosowaniu Chmury.

Na konferencji przedstawiono również wyniki sprzedażowe za rok 2013 i 3 pierwsze kwartały bieżącego roku. Wyniki te, z roku na rok zwiększają się, podtrzymując
tym samym wzrost udziału firmy w rynku. Jak dotąd, Comarch nadal jest jednym z czołowych polskich producentów systemów ERP.

Jest jeszcze wiele tematów, o których warto by było wspomnieć. Wydarzenie oceniamy bardzo pozytywnie. Cieszymy się, że jesteśmy Partnerami Comarch i razem z nimi możemy rozwijać wiedzę o zastosowaniu i wykorzystywaniu innowacyjnych systemów zarządzania. O kolejnych zmianach, nowościach i premierach z pewnością poinformujemy już wkrótce.

Skontaktuj się z nami!